Halı Yıkama

Halı Yıkama

Halı Yıkama 

Gelişen teknoloji sayesin de günlük yaşantımızı kolaylaştıran bir çok sektör oluşmaktadır. Bunlardan bir taneside kesinlikle halı yıkama firmalarıdır. Türkiye genelin de girişimcilerin listelerin de mutlaka bir halı yıkama fabrikası kurma hayali bulunmaktadır. 

halı resmi
Halı Yıkama

Temizlik şirketi kurmak veya bireysel olarak temizlik firması açmak isteyenlerin sayısı son dönemler de bir hayli çoğalmıştır. 

Öncelikle sizlere temizlik firmalarının genel olarak çalışma prensiplerinden bahsetmek istiyoruz…

Bulunduğunuz bölge de size en yakın halı yıkama firması var ise ziyaret ederek genel bir bilgi alabilirsiniz. Halı ve diğer ürünlerinizin nasıl yıkandığıyla alakalı detaylı bir bilgi edineblirsiniz. 

Son dönemlerin en yaygın sektörün de olmazsa olmazlardan biri de adı üzerin de otomatik halı yıkama makineleridir. Geçmişe dönecek olursak hem çalışanlar hem müşterilerin mağdur olduğu bir çok durum söz konusu oluyordu. Yenilenen teknolojiyi sektöre adapte eden makine firmaları sayesin de temizlik firmaları daha kaliteli sonuçlar almaya başlamıştır. Yıkama firmasın da olması gereken en önemli araç kesinlikle otomatik yıkama makineleridir. 

Çalışacağınız firmayı yakından tanıma fırsatınızı değerlendirin ve ürünlerinizin nasıl temizlendiğini öğrenin.

Halı yıkama firmaları nasıl çalışıyor?

İnternet üzerinden veya broşürlerden veya tavsiye üzere bulduğunuz temizlik firmasını aradığınız da sizlerden ulaşım bilgilerinizi isteyeceklerdir. 

Bursa Yıldırım bölgesin de ikamet ediyorsanız bulunduğunuz bölge, mahalle ve sokak ismini belirtmeniz istenecektir. Örneğin: Bursa, Yıldırım, Eğitim mahallesi, Çınar sokak, No:17/A Çınar Apartmanı kat:2 daire 4 diye belirtmelisiniz. Orta seviyede bir yıkama firması günlük 40 adrese hizmet vermekte olduğundan adres bilgilerinizin yanlış olması, servis çalışanı için ciddi bir sıkıntıdır. 

misyon makine
Misyon halı yıkama

Hizmet almak istediğiniz alanı söyleyerek hızlı servis çağırma imkanı elde edebilirsiniz. Koltuk yıkama hizmeti almak için aynı durumlar geçerli olacaktır. 

Firmalar sizlerden adres bilgilerinizi alarak, hangi gün ve saatte kapınıza geleceklerini bildirirler. Bu bilgilendirme telefon görüşmesi esnasında olabilir ya da sizlere mesaj yolu ile bilgilendirme yapılır. Servis çalışanları belirtilen adrese geldiklerin de mutlaka makbuz isteyiniz! Makbuz vermeyen hiç bir firmaya ürünlerinizi teslim etmeyiniz!

Ürünleriniz makbuz karşılığında alınır ve sizlere halı cinsine ve metre karesine göre fiyatlandırması yapılarak toplam tutarı belirtilir. Örneğin: 2 adet 6 m2 makine halısı, 1 adet 4 m2 şhaggy halı, 1 adet battaniye ve 1 adet yorgan verdiğizi düşünelim. Bu halı cinsi ve ölçülerine göre halı yıkama fiyatlarını bildiğiniz firma size şu şekil de fiyat verecektir. 

2×6=12 m2 Makine Halısı (5₺) – 60 ₺

4 m2 Şhaggy halı (6₺) – 24 ₺

1 Battaniye 30 ₺

1 Yorgan 35 ₺ 

Toplam tutar : 169 ₺ olacaktır. 

Bu bilgilendirme sizlerden ürünlerinizi teslim almaya gelen servis çalışanı makbuz aracılığıyla yapmak zorundadır. Teslim aldığı tarih ve teslim edilecek tarihi belirtmek zorundadır. 

Yukarıda belirtilen işlem henüz teknolojiyi kullanmayan firmaların sistemleridir. 

Artık halı yıkama firmaları hızlı gelişen teknolijiyi takip ederek geliştirilmektedir. Müşteri takip formları yerine, sms yolu ile otomatik bilgilendirme ve halı fişi kullanılmaktadır. Gören halı yıkama olarak kullandığımız sistem sms yolu ile bilgilendirme sistemleridir. 

Halı Yıkama Aşamaları

Halı ve diğer ürünler teslim alındığın da araçlara yükleme esnasın da alt kısımlarına sizlere verilen seri numarası yapıştırılmaktadır. Bu işlem halılarınızın diğer müşteriler ile karışmamasını ve kaybolmamasını sağlamaktadır. Yine bu uygulama daha evvel tel zımbalar ile halıya zımbalanıyordu. Şu an uygulamamız da tel zımba kullanılmamakta olup, sökülmeyen ve solmayan etiketler ile sıra numarası verilmektedir.

Belirlenen adreslerden toplanan ürünler yıkama fabrikasına getirildiğin de ürün cinsine göre ayrım yapılır. Makine halısı, yün halı, nepal halı, akrilik halı, şhaggy halı, stor perde, yorgan ve battaniye gibi ayrımlar yapılarak işleme tabii tutulur. Yorgan ve battaniyeler farklı makineler de ve farklı deterjanlar ile temizlenir. 

Halı çırpma makinesi her çeşit halı için tasarlanmış olup tüm modelleri çırparak tozunu almaktadır. Bu işlem halının içine işlemiş olan kırıntıları yüzeye çıkartmak için kullanılır ve en keskin sonuçlar elde etmemizi sağlamaktadır. Toz alma işlemi uygulanan halılar masa tipi yıkama makinesinde temizlenmek üzere yine cinsine göre sıralandırılır. Firmamız 2019 yılının başların da 12 fırçalı otomatik yıkama makinesini ekibine katarak daha profesyonel bir halı yıkama firması olmayı planlamış ve bunu gerçekleştirmiştir.